O Twojej nowej książce?

Posted: Maj 24, 2014 in Sylwetki

„Menedżerowie” od CZYTAM GRE już jutro na Twojej półce?

Wszyscy wokół chcą rozmawiać o futbolu, chcą opiniować – krytykować, chwalić, krytykować i chwalić. Dobre zagranie, grajmy piłką, fatalny pressing, samobójcze ustawienie taktyczne, gdyby nie jeden błąd – wynik byłby inny.

Moja racja mojsza!

 Dlaczego poziom rozmów o futbolu najczęściej nie może być wysoki? Nie będę odkrywczy jeżeli powiem, że z piłką kopaną styczność miał lub ma prawie każdy i sam fakt tego pozwala niejednokrotnie uzurpować sobie pozycję człowieka opiniotwórczego na tej płaszczyźnie.

Menedżerowie 1

Ja sam mam z tym problem, każdego dnia poznaję futbol na nowo i aktualnie nadal mam świadomość, że jeszcze wiele przede mną. Trzeba sobie uświadomić, że futbol na najwyższym poziomie to niezwykle złożona sprawa, którą zrozumieć niełatwo.

Architektami wielkich sukcesów są bez wątpienia WIELCY MENEDŻEROWIE i o nich traktuje książka, której autorem jest Mike Carson – „Menedżerowie”. Wydana w Polsce przez Dom Wydawniczy REBIS jest od momentu premiery gorącym towarem w środowisku aspirujących do zarządzania ludźmi w świecie piłki nożnej.

Co można powiedzieć o samej treści?

Sięgając po „Menedżerów” nie dostaniesz gotowych recept na zarządzanie w futbolu. Nie jest to jednak wada, gdyż takowych nie otrzymasz nigdzie.

Menedżerowie 2

Dostajesz natomiast wyobrażenie pełni pracy menedżera piłkarskiego pracującego na najwyższym poziomie. Uświadamiasz sobie, jak wielkie znaczenie mają kwestie, które dotychczas często pomijałeś lub, których po prostu nie doświadczyłeś wcale.

Uważam, że to jest główna wartość publikacji. Poruszanie mniej popularnych aspektów codziennej pracy futbolowych bossów. Tak, tak – odprawa przed meczem i 15 minut w przerwie to tylko niewielki procent działań sprawnego menedżera.

Zarządzanie grupą ludzi o mniejszym lub większym ego w sporcie zespołowym to nie bajka. Zarządzanie emocjami podczas 24 godzin, 7 dni w tygodniu, gdy presja nigdy nie maleje. Budowanie trwałych konstrukcji, nie zaś powierzchownych wygranych, które nie przetrwają kolejnego dnia.

Nie będę wgłębiać się w szczegóły – do ich odkrycia gorąco zachęcam każdego z Was. Wartościowa tematyka poparta konkretnymi przykładami jest dla mnie, orędownika rozumienia futbolu czymś więcej niż kolejną książką o pracy trenera.

Czym będzie dla Ciebie – zdecydujesz sam 🙂

Menedżerowie 3

mm

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s